Обележена дечија недеља у школи у Јаску

Дечија недеља у Јаску

Ученици подручне школе у Јаску обележили су Дечију недељу под слоганом ''Подељена срећа, два пута је већа'' низом различитих активности које су за њих организовале учитељице Бојана и Сања.
Погледајте како је то изгледало!

Ученици другог и четвртог разреда играли су игру “Тајни пријатељ“. Деца су извлачила цедуљице са именима тајних пријатеља, сваки дан су доносили поклончиће и тајно их остављали на клупу тајног пријатеља.

Спремали су и цртеже за тајног пријатеља. Учили смо шта је пријатељство, како чувати тајну и бити дарежљив.

Учитељица Сања Живанчевић

Свакодневним различитим активностима, ученици првог и трећег разреда обележели су Дечију недељу.

Активности:

1.  Отварање Дечије недеље – “Деца су украс света“
  2. “У здравом телу здрав дух“ – штафетне игре
  3. „Подели, поклони, рециклирај’‘ – размена играчака, прављење држача за оловке од рециклажних материјала
  4. Дечија права и одговорности – разговор о толеранцији и различитости
  5. Музика ми не да мира – музичке игре “ Музичке столице“ и “Смрзнути кипови“

Учитељица Бојана Гушић